IVY OS Z 90ST MW IP65 BL 840 168-217-265 D332
Index: BLS0000004776
The IVY OS (ivy) industrial luminaire is made of die-cast lacquered aluminium. The luminaire is designed to work in temperatures from -40°C to even +50°C. IVY OS is a product that works well in production halls or warehouses. This luminaire is a great choice for customers who value functionality and original look.
Mechanical data:
| Assembly | pendant |
|---|---|
| Material | aluminum |
| Color | black |
| Diffuser | lenses 90° |
| Impact resistant | IK08 |
| Weight [kg] | 3.8 |
| Dimensions | Ø332 x 159 |
Electrical data:
| Light source | LED |
|---|---|
| Luminaire luminous flux [lm] | 26550 - 16835 |
| Power of luminaire [W] | 150 - 90 |
| Luminaire's light efficiency [lm/W] | 177 - 187 |
| Color of the light [K] | 4000 |
| CRI | >80 |
| Beam angle [°] | 90 |
| Protection against electric shock | I |
| Protection degree | IP65 |
| Voltage | 220-240 V, 50-60 Hz |
| Lifetime of LED sources [h] | 100000 |
| Lx/By | L80/B50 |
| Operating temperature range [°C] | -40°C〜+50°C |
| Driver | LED driver |
| LED driver settings |
150 W - 26550 lm 120 W - 21715 lm 90 W - 16835 lm |
Light draft:

Technical drawings:

Akcesoria
| id | BLS0000015166 |
|---|---|
| name | Złączka IP68 - THB.391.A3A 3P |
| image |
| id | BLS0000015166 |
|---|---|
| name | Złączka IP68 - THB.391.A3A 3P |
| image |
| id | BLS0000016509 |
|---|---|
| name | CZUJNIK PIR do IVY OS |
| image | |
| id | BLS0000016510 |
|---|---|
| name | PILOT DO CZUJNIKA PIR do IVY OS |
| image | |
| id | BLS0000007739 |
|---|---|
| name | Kratka ochrona IVY OS D332 |
| image | |

